Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci oraz okazja do spowiedzi. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

3. Za tydzień o godz. 11:45 zapraszamy na koncert „Śpiewajmy i grajmy Mu” w wykonaniu Chóru Kameralnego ZUT pod dyrekcją p. Iwony Wiśniewskiej-Salamon i Orkiestry OCEAN DŹWIĘKU pod dyrekcją p. Dianny Domagały.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie dzieciom medalików. Jest to również dzień odpustu parafialnego.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, kartki świąteczne i kalendarze. Dostępne są również miody wielokwiatowe z Czaplina Małego k. Cerkwicy.

7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz