Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020. Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

Zesłanie Ducha Świętego

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych

3. W sobotę o godz. 11:30 i 13:00 odbędą się kolejne Msze św. pierwszokomunijne.

4. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w tych dniach o godz. 7:00 i 18:00.

5. Zachęcamy do odmawiania różańca codziennie o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii koronowirusa. Transmisja prowadzona jest w telewizji Trwam o godz. 20:20.

6. Zgodnie z rozporządzeniem zniesiony został limit osób uczestniczących w nabożeństwach. Jednocześnie dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą lub obawiają się przyjść do kościoła zachowana została dyspensa od uczestnictwa w Mszach świętych do dnia 30 czerwca.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dostępne są już miody wielokwiatowe oraz rzepakowe z Mieszkowic.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz