Start Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła ogłoszenia
XXVI Niedziela zwykła ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVI Niedzielę zwykłą

1 października 2017

 

1.      Dzisiaj rozpoczynamy październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

2.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę od godz. 8:30 księża odwiedzą chorych w domach z Komunią św., przed Mszą św. o godz. 18:00 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.      W czwartek zapraszamy ministrantów na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.

 

4.      W sobotę zapraszamy na wyjazd do Siekierek na koronację obrazu oraz modlitwę różańcową „Różaniec do granic”. Wyjazd o godz. 7:30.

 

5.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy różańce dzieciom z klas III.

 

6.      Wychodząc z kościoła możemy złożyć podpis o zmianie ustawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Chodzi o równość w wyborach

 

7.      Komunikat Kurii Metropolitalnej.

 

8.      Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

9.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, L’Osservatore Romano oraz miód parafialny.

 

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli
i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński

proboszcz