Start Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu ogłoszenia
I Niedziela Adwentu ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Na I Niedzielę Adwentu

3 grudnia 2017

 

1.      Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec.

 

2.      Zapraszamy ministrantów we wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie.

 

3.      W środę przeżywać będziemy uroczystość św. Mikołaja. Msze św. z kazaniem odpustowym o godz. 9:00 i 18:00. W tym dniu przypada również 5. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Mile widziane ciasto dla gości.

 

4.      W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

5.      W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

 

6.      Zapraszamy do udziału w koncercie jubileuszowym Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego, obchodzącego w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia, pt. „Zawsze Młodzi”, który odbędzie się w kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Wieniawskiego w Szczecinie, w sobotę, 9 grudnia br. o godz. 19.00.

 

7.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy medaliki dzieciom z klas III.

 

8.      Komunikat Kurii Metropolitalnej.

 

9.      Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Anioła Stróża, Różańca, L’Osservatore Romano. Dostępne są już również opłatki, świece i kartki świąteczne.

 

11. Za tydzień przy wyjściu z kościoła odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

 

12. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli
i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński

proboszcz