Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu ogłoszenia
III Niedziela Adwentu ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Na III Niedzielę Adwentu

17 grudnia 2017

 

1.      Trwa Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00, które zakończymy w piątek. W tygodniu przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec.

 

2.      Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej w poniedziałek. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

 

3.      Dzisiaj o godz. 16:30 przy pl. Lotników odbędzie się przekazanie szczecinianom Betlejemskiego Światełka Pokoju.

 

4.      W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie wigilijne wszystkich ministrantów i kandydatów oraz ich rodziców.

 

5.      W piątek po Mszy św. wieczornej nauka przed chrztem.

 

6.      W najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, natomiast odprawione zostaną Msze św. pasterskie o godz. 22:00 i 24:00.

 

7.      Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

8.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Różańca, L’Osservatore Romano. Dostępne są również opłatki, świece i kartki świąteczne.

 

9.      Można już odbierać zamówione bilety na koncert Betlejem. Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany udziałem w koncercie, a nie zamówił biletów, prosimy o zgłaszanie się do sklepiku parafialnego.

 

10. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. na plebanii odbywa się kiermasz adwentowy. Można nabyć wędliny tradycyjnej wędzarni firmy „Górna” p. Romana Balewicza, domowy chleb, pierniki, włoskie przysmaki, a w szczególności sery, jak również ozdoby świąteczne.

 

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli
i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński

proboszcz