Dziś jest niedziela, 16 czerwiec 2024. Imieniny: Aliny, Justyny

Grupy duszpasterskie

  • Apostołowie Bożego Miłosierdzia

Stowarzyszenie istnieje 20 lat i zrzesza 72 członków. Celem jest szerzenie kultu wg posłannictwa siostry Faustyny Kowalskiej.
Członkowie stowarzyszenia pochodzą z parafii pw. Piotra i Pawła w Szczecin-Podjuchach, św. Antoniego (Warszewo), św. Dominika, św. Ottona, św. Mikołaja i Miłosierdzia Bożego.
Nawiedzamy parafie w Archidiecezji prowadząc adorację Najświętszego Sakramentu oraz czcimy wspólnie z parafianami Miłosierdzie Boże rozważaniami, śpiewem, litaniami i Koronką. Pielgrzymujemy również po kraju nawiedzając miejsca kultu takie jak: Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane, Częstochowa, Tuchów, Licheń, Gietrzwałd, Gdańsk, Białystok, Święta Lipka, Myślibórz, Rokitno i inne.

  • Liturgiczna służba ołtarza (opiekun ks. Proboszcz Ryszard Kamiński)

Stanowi grupę kilkunastu ministrantów oraz Apostołów Miłosierdzia Bożego posługujących kapłanowi podczas sprawowania Eucharystii.

  • Żywy różaniec (opiekun ks. Proboszcz Ryszard Kamiński)

Obecnie w naszej wspólnocie parafialnej jest sześć róż różańcowych. Pięć dla dorosłych: Matki Boskiej Fatimskiej, św. siostry Faustyny Kowalskiej, św. ojca Pio, św. Maksymiliana Marii Kolbe i św. Jadwigi Królowej oraz jedna dziecięca.

  • Duszpasterstwo Dziecięce (opiekun ksiądz wikariusz)

Do Duszpasterstwa Dziecięcego parafii Św. Mikołaja należą:
  1. Schola dziecięca

Prowadzona przez panie Martę Baranowską i Aleksandrę Zając. Spotkania w niedziele o godz. 11.00 w naszej salce pod kaplicą.

  • Duszpasterstwo młodzieżowe (opiekun ksiądz wikariusz)

Do Duszpasterstwa Dziecięcego parafii Św. Mikołaja należą:

  1. Duszpasterstwo młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania - spotkania odbywają się według ustalonego harmonogramu w poszczególnych pionach nauczania. Msze Święte młodzieżowe odbywają się w Niedziele o godz. 18.00.
  2. Duszpasterstwo młodzieżowe RD - Rusz Duszą - spotyka się w niedziele po Mszy Świętej młodzieżowej.
  3. Schola młodzieżowa - próby odbywają się w niedziele o godz. 17.00 w dawnej zakrystii. Jeżeli chcesz pośpiewać, grasz na jakimś instrumencie i chcesz spędzić czas w fajnej atmosferze - przyjdź to jest miejsce dla ciebie

  • Grupa budowlana (opiekun ks. Proboszcz Ryszard Kamiński)

Pod kierownictwem Jana Koniora, Bronisława Kowalika, Mariana Markowskiego aktywnie angażuje się w budowę naszej kaplicy.