Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek na koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie we wtorki i czwartki.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Marcin Rolnicki posługujący w Parafii pw. św. Stanisława BM w Szczecinie. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej codziennie pół godziny przed Mszą św. Środa jest również dniem odpustu parafialnego.

3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom medaliki.

5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się tradycyjny kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

6. Możemy wziąć udział w akcji Paczuszka dla Maluszka. Wystarczy wziąć z kościoła bombkę, skompletować wymienione na niej produkty i przynieść gotową paczkę do kościoła.

7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego z dodatkiem Historia Kościoła i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. W sprzedaży są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024. Dostępne są również kartki świąteczne, opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

9. Za tydzień przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

10. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz