Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

XXIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W środę przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

3. W środę o godz. 10:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Elżbietę Zalewską z ul. Komuny Paryskiej, a w piątek o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem za śp. Tadeusza Andraszewicza z ul. Rugiańskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy krzyże dzieciom pierwszokomunijnym.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra, Małego Gościa Niedzielnego, książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Dostępny jest miód z Mieszkowic.

7. Dzisiaj obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na rzecz ofiar konfliktu w Afganistanie.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii, również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz