Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021

XVI Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W czwartek, w rocznicę wypadku pod Grenoble, o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy zginęli oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących.

3. W czwartek przypada święto św. Magdaleny, w piątek święto św. Brigidy, współpatronki Europy. W tych dniach zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – odpust w sąsiedniej parafii. W święto św. Krzysztofa, patrona kierowców, jak do roku po wszystkich Mszach św. poświęcimy pojazdy.

4. W dniach 22-25 lipca odbędzie się XII Jarmark Jakubowy przy katedrze i Placu Orła Białego. W programie wśród atrakcji znajdują się zwiedzanie katedry oraz liczne koncerty, między innymi Arki Noego. W sobotę o godz. 15:15 będzie miał miejsce również koncert naszej parafianki, Darii Zając.

5. W piątek o godz. 18:00 Msza św. w 2 rocznicę śmierci ks. Marka Kosińskiego.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Dostępne są również miody.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i powodziach.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz